O nas

Wczoraj

Ponad 45% mikrofirm posiada problem nieterminowego regulowania należności przez swoich kontrahentów, z czego dla 90% nieterminowe regulowanie płatności stanowi przeszkodę dla prowadzenia działalności gospodarczej*. Przedsiębiorcy pomocy w finansowaniu swojej działalności szukali w szybkich, ale bardzo drogich firmach pożyczkowych albo w bankach i firmach faktoringowych, których oferta była tańsza, ale związana z papierologią oraz stratą czasu przez przedsiębiorców.

Postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie z branży e-commerce oraz finansowej i stworzyć platformę, która pomogłaby mikroprzedsiębiorcom w finansowaniu faktur na "zdrowych zasadach". Spędziliśmy ponad rok na dopracowywaniu pomysłu oraz negocjacjach zasad współpracy z platformami do fakturowania i księgowania. Czas zaprezentować efekty!

* źródło: Indeks Zatorów Płatniczych BIG - edycja 31, grudzień 2016

Dziś

Przedstawiamy BRUTTO - nowoczesny sposób finansowania faktur, łączący w sobie zalety atrakcyjnego cenowo faktoringu i szybkości udzielania finansowania przez firmy pożyczkowe. Wspólnie z platformami do fakturowania i księgowania oferujemy mikroprzedsiębiorcom możliwość finansowania faktur sprzedażowych, kosztowych oraz należności publicznoprawnych przy zapewnieniu:

  • szybkości procesu - środki na koncie nawet w ciągu 60 minut,
  • wygody procesu - nie wymagamy żadnych papierowych dokumentów,
  • niskich kosztów i prostej taryfy opłat - bez ukrytych kosztów, opłat miesięcznych i innych stałych zobowiązań,

Jutro

Naszym celem nie jest krótkoterminowy zysk, ale zbudowanie długotrwałej relacji z klientami opartej na otwartości, prostocie oferowanych produktów oraz korzystnej taryfie opłat. Planujemy zostać platformą pierwszego wyboru dla przedsiębiorców szukających finansowania swojej działalności. Będziemy w stanie to zapewnić m.in.: dzięki wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych produktów finansowych oraz nawiązywaniu partnerstw z kolejnymi platformami, z których na co dzień korzystają polscy przedsiębiorcy.

Kto stoi za BRUTTO?

Piotr StrzeleckiPiotr Strzelecki
CEO, Co-founder
Rafał AgnieszczakRafał Agnieszczak
Co-founder
PragmaGO SAPragmaGO SA
Inwestor
www.pragmago.pl

Jesteśmy dumni, iż w naszą platformę do finansowania przedsiębiorców uwierzyła PragmaGO. Dzięki ich wsparciu i wiedzy jesteśmy w stanie wspomóc przedsiębiorców w rozwoju ich działalności, poprawie płynności oraz walce z zatorami płatniczymi ograniczającymi wzrost ich biznesów.

PragmaGo to spółka akcyjna notowana na rynku Catalyst Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA i należy do Polskiego Związku Faktorów.